Keresés

Forrás típusa:
Keresendő :
Tanulmány szerzője:
Tanulmány címe (címtöredék):
Tárgyszavak:
Minimum dátum: Naptár
Maximum dátum: Naptár
Találati listában megjelenő mezők:
Cím 
Leírás 
Forrás név 
Szerző 
Kezdőoldal 
Záróoldal 
Tárgyszavak 
Könyvtári jelzet 
Megjegyzés 
Egy oldalon megjelenő találatok száma:
 

Találatok

8 db találat
ListaDátum downCímLeírás
2015-06-01Bujdosó magyarok, bujdosó mondatokA bujdosó-motívum a magyar irodalomban
2015-05-01Bujdosó magyarok, bujdosó mondatokA bujdosó-motívum a 20. századi magyar irodalomban
2015-04-01Bujdosó magyarok, bujdosó mondatokA bujdosó-motívum a magyar irodalomban
2013-12-01Balassi LengyelországbanÉrdekességek, párhuzamok Balassi Bálint lengyelországi bujdosásairól. Pl.: Andrzej Wajda, Pázmány Péter.
2009-03-01"Mint az sas az többi apró madarak előtt"Balassi Bálint: Ó én édes hazám, te jó Magyarország... kezdetű búcsúversének feldolgozási segédlete: kérdések, feladatok.
A búcsú, a bujdosás, az útra indulás alapélménye......a magyar költészetben. Búcsú Váradtól / Janus Pannonius Siralmas énnékőm.../ Bornemissza Péter Ó, én édes hazám, te jó Magyarország / Balassi Bálint
Élmény, emlékezet, értelmezésJókai-művek a forradalomról és a szabadságharcról. Az emlékezet fenntartása: Forradalmi és csataképek 1848- és 1849-ből (tárgyias megörökítés) Egy bujdosó naplója (személyesség, reflexivitás). Női önfeláldozás példái is a forradalom és szabadságharchoz köthetők. (Politikai divatok, A kőszívű ember fiai, A tengerszemű hölgy, Börtön világa) Későbbi regények: szatírikus hang. (Enyim, tied, övé; Egy az Isten; Akik kétszer halnak meg; Kiskirályok)
Vörösmarty: A bujdosó elhagyatottsága és őrületeA bujdosás motívumának megjelenése Vörösmarty Mihály: A vén cigány c. versében - irodalomszociológiai, eszmetörténeti megközelítésben. A költemény kapcsán kitér Prohászka Lajos: A vándor és a bujdosó c. írására is.